סל קניות

סל קניות ריק

עמוד הבית > יעדים > איפוגאו - בנאווי

איפוגאו - בנאווי

מתכננים טיול לפיליפינים? כנראה ששדות האורז של בנאווי יופיעו כאחד היעדים הראשונים ברשימה שלכם. המקום הכול כך מתוייר והמדהים הזה נחשב לפלא העולם השמיני של החקלאות והיופי שלו עוצר נשימה. מדובר על פלא הנדסי, שדות של גידולי אורז שנעשו בעבודת יד על ידי מקומיים, העיניים שלכם לא יאמינו למה שהם יראו. מלבד טרסות האורז, תוכלו להגיע אל הכפרים של שבטי האיפוגאו שנמצאים על יד העיירה בנאווי. כל מה שרציתם לדעת על בנאווי ועל טרסות האורז, נמצא ממש פה:

איפוגאו? בנאווי? מה ההבדל?

בנאווי (Banaue) היא עיירה שמאגדת בתוכה את אחד מ- 48 קבצי הטרסות שנמצאים במחוז. טרסות האורז בבנאווי לא נחשבות למפורסמות ביותר, כמו טרסות בבנגאאן או בהונגודן, אך הן ללא ספק היפות והמתויירות ביותר. איפוגאו (Ifugao) הוא שם העל של כל המחוז שנמצא בצפון הפיליפינים, אזור קורדילרה. המחוז נקרא כך על שם שבטי האיפוגאו שנמצאים באזור. מסביב לעיירה בנאווי נמצאים כ- 13 כפרים של השבט שהביקור בהם מהווה אטרקציה מדהימה שלא כדאי לוותר עליה.

איך מגיעים לבנאווי?

העיירה בנאווי ממוקמת בצפון הפיליפינים, באי לוזון אשר שוכן כ- 350 ק"מ ממנילה (בירת הפיליפינים). ההגעה והחזרה לבנאווי נעשית אך ורק דרך מנילה ומאחר וזה היעד שממנו מגיעים וחוזרים מהפיליפינים, ההגעה לבנאווי ולשדות האורז כנראה תעשה בתחילת הטיול או בסופו.

ישנן מספר דרכי הגעה לבנאווי, הראשונה (והמומלצת ביותר) היא באמצעות טיסה שאורכה כשעה, אל שדה התעופה קוואיאן (Cauayan). ומשם כ- 4 שעות נסיעה אל טרסות האורז. לעומת יעדים אחרים בפיליפינים, הטיסות ממנילה לבנאווי לא נעשות על בסיס שעתי או יומי, תוכלו למצוא את הטיסות האלו כשלוש פעמים בשבוע (הלוך וחזור) ולכן זה מידע קריטי שישפיע על תכנון הטיול שלכם, קחו אותו בחשבון.

מלבד טיסה, תוכלו להגיע לבנאווי גם באמצעות נסיעה שאורכה כ- 10 שעות.

הנסיעה לא נחשבת לקלה והיא בוודאי לא מומלצת אם אתם מטיילים עם ילדים. נקודה חשובה נוספת היא העובדה שההתניידות בבנאווי נעשה באופן רגלי בלבד.

קרא עוד >

אטרקציות באיפוגאו - בנאווי

2 ימים לילה אחד בטרסות האורז של בנאווי

*cauayan airport van transportation pick-up and drop off *Batad rice terraces and waterfalls day tour…

קרא עוד

3 ימים 2 לילות בטרסות האורז של בנאווי

3DAYS 2NIGHTS : *CAUAYAN AIRPORT *SAGADA DAY TOUR *BATAD DAY TOUR AND BANGAAN SIDE TRIP…

קרא עוד

מתלבטים באילו אטרקציות לבחור?

דברו איתנו

צריכים עזרה בתיכנון הטיול?

רק תשאירו פרטים ואנחנו נדאג לכל השאר

טרסות האורז של בנאווי

גולת הכותרת של כל הביקור בבנאווי, ויש שיגידו של כל הפיליפינים, היא ביקור בטרסות האורז של בנאווי. טרסות האורז של שבט איפוגאו נחשבות לאתר מורשת עולמי של אונסקו, לאתר יש משמעות גלובלית עצומה ויש כאלה המכנים אותו כפלא עולם השמיני של החקלאות. יש הטוענים כי המבנה נבנה לפני כאלפיים שנה, על ידי אבות אבותיהם של בני שבט האיפוגאו, המקום ידוע בבנייתו ההנדסית והוא אפילו קיבל על כך פרס עולמי על ידי קהילת מהנדסים.

מה בעצם רואים בטרסות האורז?

טרסות האורז הן בעצם מדרגות, שטחן הכולל מתפרס על יותר מ- 6,000 ק"מ וכל מדרגה שכזו הינה עצומה. בכל מדרגה מגדלים עשרות אלפי שתילים של אורז, אולי זה לא נראה לכם מרשים יותר מדי הודות לפיתוחי הטכנולוגיה, אך בטרסות האורז בפיליפינים – עושים הכול באופן ידני, ללא שום כלי מודרני! עובדה זו הופכת את המחזה למרשים יותר, לא רק הודות ליופי של האזור, אלא הודות לתבונה וליצירתיות המדהימה של המקומיים.

כחלק מגידול שתלי האורז, המקומיים צריך לדאוג להשקייתם, והם עושים זאת באמצעות מערכת מורכבת של זרמים אשר עוצבו במיוחד בהתאם לצורת התעלות של כל מדרגה. הזרמים והתעלות האלו מהווים חלק עצום במערכת האקולוגית שנמצאת על ההר.

תצפית על טרסות האורז

כפי שציינו, לטרסות האורז יש שטח עצום והן מתנשאות לגובה שיכול להעלות על בניינים ומבנים עירוניים. כדי לראות את כל היופי של האזור, ההמלצה היא להגיע לתצפית הגבוהה ביותר, הממוקמת בהרי הבנאווי. כדי להגיע אל ההרים, יש ללכת כשעה. המראות שתראו יהיו פנומנליים וכנראה שתחשבו שאתם נמצאים בסצינה של סרט.

טראק טרסות האורז

מלבד הגעה לתצפית הגבוהה ביותר, ניתן גם לבצע סיור רגלי בין הטרסות וליהנות מכל הטוב שיש למקום המדהים להציע. המסלול לא נחשב לקשה אך גם לא לפשוט. צעירים יצלחו אותו בגבורה, אך הוא לא מתאים למשפחות עם ילדים קטנים. המסלול אורך כ- 7 שעות בממוצע והוא מהווה אטרקציה ליום שלם.

האם לטרסות האורז יש סכנת היעלמות?

העבודה על טרסות האורז ועל הגידולים נעשית באופן ידני, זהו אופן שאינו מתקדם עם פלאי הטכנולוגיה שניתן למצוא היום וכתוצאה מכך, יש נטישה של רבים מהתושבים הצעירים בעבודה על הטרסות. עובדה זאת, בנוסף לשינויי האקלים, גרמה לשליש מהטרסות להיעלם. מאחר ומדובר באזור הנדסי מיוחד, ממשלת הפיליפינים הקימה תוכנית לשימור הטרסות. נכון לכרגע היא לא בסכנת היעלמות וניתן להגיע לבקר בה.

הזמן הטוב ביותר להגיע אל טרסות האורז?

כדי לחוות את החוויה השלמה ביותר ואת המראות היפים ביותר בטרסות האורז, מומלץ להגיע כאשר גידול האורז נמצא בשיאו, הגידולים מתנשאים לגובה הגבוה ביותר והגבעות ירוקות. התקופה המומלצת היא בחודשים יוני ויולי. מתחילת אפריל, הגידולים מתחילים להיראות טוב ויש יותר מה לראות באזור. מחודש ספטמבר, המראות יכולים אפילו לאכזב לאור העובדה שהקציר הסתיים.

הדרך אל בנאווי ואל טרסות האורז היא לא פשוטה ולכן ההמלצה היא להגיע לאזור ליותר מיום אחד. זמן השהייה האידיאלי עבור רבים מהתיירים הוא יומיים עד ארבעה ימים. כנראה שהביקור בטרסות יהיה בתחילת הטיול שלכם, לאחר ביקור במנילה, או בסוף הביקור לפני החזרה למנילה ומשם למדינה אחרת.

שאלות ותשובות

איפוגאו היא גם פרובינציה וגם עם ילידים בחלק הצפוני של לוזון, הפיליפינים. המחוז ידוע בטרסות האורז המדהימות שלו, אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ואנשי האיפוגאו מוכרים בזכות מורשתם התרבותית העשירה.

טרסות האורז של איפוגאו הן נוף עוצר נשימה של הנדסה חקלאית, שנחצב בהרים על ידי אנשי איפוגאו לפני יותר מ -2,000 שנה. הטרסות מציגות שיטת חקלאות בת קיימא המנצלת את כוח הכבידה כדי להביא מים מהיערות להשקיית שדות האורז.

טרסות האורז של איפוגאו הן לא רק פלא הנדסי אלא גם אוצר תרבותי. הן מסמלות את כושר ההמצאה, שיתוף הפעולה והפרקטיקות החקלאיות רבות השנים של אנשי האיפוגאו. הטרסות מכונות לעתים קרובות "הפלא השמיני של העולם".

בירת מחוז איפוגאו היא לגאווה.

לאנשי האיפוגאו יש מסורות תרבותיות עשירות כולל טקסים, ריקודים וטקסים ייחודיים. ההודהוד, מזמור אפי של האיפוגאו, הוא מורשת תרבותית בלתי מוחשית של אונסק"ו. יש להם גם לבוש מסורתי וכלים המשמשים בחגיגות שלהם.

איפוגאו חוגגת פסטיבלים שונים, הבולט שבהם הוא פסטיבל אימבאיה, שהוא חגיגה גדולה המציגה את התרבות והמסורות של איפוגאו. זה בדרך כלל כולל ריקודי רחוב, משחקים מסורתיים וטקסים.

הבתים המסורתיים של אנשי איפוגאו נקראים "בקתות ניפה" או "באהאי קובו". מדובר בבתים מוגבהים העשויים מחומרים מקומיים כמו במבוק וסכך, שנועדו לעמוד בפני הטייפונים ורעידות האדמה באזור.

המבקרים יכולים לחוות את טרסות האורז איפוגאו ברגל וטרקים בשבילים המחברים בין הטרסות השונות. בנאווי היא נקודת מוצא נפוצה לטיול בטרסות ויש מדריכים מקומיים זמינים כדי לספק תובנות על ההיסטוריה והתרבות של האזור.

הזמן הטוב ביותר לבקר באיפוגאו הוא בעונה היבשה, מנובמבר עד מאי, כאשר מזג האוויר נוח יותר לטרקים וטיולים. העונה הגשומה, מיוני עד אוקטובר, עלולה להפוך את השבילים לחלקלקים ומאתגרים.

×
לידיעתך, באתר זה נעשה שימוש בקבצי Cookies המשך גלישה באתר מהווה הסכמה לשימוש זה, למידע נוסף ניתן לעיין במדיניות הפרטיות